Mokotown Music Academy – Prywatna szkoła muzyczna

Poznajmy się - nasi instruktorzy

IMG_7826

Bartosz Kondrat

Założyciel, gitara, gitara basowa, ukulele, pianino

maryla

Maryla Wiśniewska

Założyciel, ciało jako instrument

IMG_20190809_122546

Anna Szatybełko

Wokal


sz

Jakub Szlązak

Perkusja, gitara


DSC_1000

Szymon Orliński

Fortepian


Michał Gierek

Michał Gierek

Gitara


Bartosz Kondrat

Ukończył studia magisterskie na wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z tytułem Magistra Sztuki w Zakresie Sztuk Muzycznych. Już od wczesnych lat udzielał się w różnych uroczystościach szkolnych czy kołach teatralnych, wykonując oprawę muzyczną na pianinie lub gitarze, a czasami nawet komponując utwory specjalnie przygotowane na te przedsięwzięcia.

W czasach licealnych prowadził rubrykę w gazecie Gazeta Łapska pt. Skocz w Pudło Gitary. Brał udział w ogólnopolskich konkursach recytatorskich, w dziale poezji śpiewanej, prezentując na nich kompozycje do poezji sławnych poetów polskich. Z pomocą swojego nauczyciela Sławomira Łapińskiego, w Domu Kultury w Łapach nagrał swój pierwszy amatorski album poezji śpiewanej, z utworami polskich poetów, z muzyką przez siebie skomponowaną.  

W czasie studiów w Olsztynie rozwijał swoje umiejętności gry na kontrabasie, pianinie i gitarze. Zaczynał udzielać prywatnych lekcji indywidualnej gry na instrumentach oraz uczył w lokalnych Publicznych Przedszkolach oraz szkołach. 

Co ważne, Bartosz mówi o sobie i swojej pracy: W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji z uczniami. Wspieram ich w kształtowaniu wrażliwości muzycznej, umiejętności śpiewu i grania na instrumentach muzycznych. Staram się rozbudzić w nich pasję muzyki. Stwarzam na lekcjach komfortową atmosferę, dzięki której wszyscy uczniowie biorą udział w zajęciach, bez względu na ich umiejętności. Pracuję w miejscu, gdzie przekazywanie wiedzy i umiejętności jest ważniejsze niż ich ocenianie.

Maryla Wiśniewska

Od najwcześniejszych lat, szczególnie w czasach liceum, uwielbiała śpiewać i brała udział w imprezach szkolnych. Po ukończeniu Studium Medycznego, podążała za swoją pasją, jaką obok muzyki była terapia manualna. Maryla od wielu lat szkoli się, zdobywa kolejne umiejętności i tworzy własne, unikalne rozwiązania w pracy z ciałem. Ukończyła Wydział Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Tematem jej pracy magisterskiej był „Masaż kontra stres. Masaż jako jedna z metod niwelowania skutków stresu”.

W trakcie podążania za swoimi innymi pasjami, nie zabrakło miejsca na jeszcze jedną pasję, którą była i jest dla niej muzyka. W okresie 1997- 1998, była wokalistką w zespole muzycznym, śpiewając na imprezach okolicznościowych. Od 2001 przez około 3 lata była częścią Chóru Akademickiego UKSW, i w raz z nim miała okazje grać koncerty min. z Orkiestrą Polskiego Radia, jak również śpiewała z Chórem w Watykanie na audiencji u Papieża Jana Pawła II.
W 2004 Została zaproszona przez Roderyka Więcka z Radia Pin, i wystąpiła jako support przed zespołem Polucjanci (obecnie Poluzjanci) w Klubie Skarpa. W 2008 roku została zaproszona do projektu zagrania w filmie dla HBO pt. Faceci do wynajęcia co dało jej dodatkowe doświadczenie pracy z kamerą.

Jest wielką pasjonatką ogólnie pojętego samorozwoju. W 2010 roku ukończyła Kurs Samorozwoju Avatar® w Orlando na Florydzie. Widząc jak niesamowite jest nauczenie się zarządzania uwagą, wolą i przekonaniami, a co za tym idzie własną świadomością, zrobiła kolejne kroki i uzyskała Certyfikat Avatar® Master. Od tamtej pory z sukcesem łączy pracę z ciałem i duchem, holistycznie ujmując człowieka. 

Ze swojego doświadczenia wie jak ważne jest nauczenie się zarządzania swoją świadomością by nieograniczenie rozwijać swój potencjał. Ciało to też nasz niesamowity instrument, dlatego ważne jest dbanie o jego dobrostan, ma to wpływ na to jak z niego możemy korzystać. Rozluźnione ciało jest jak dobrze nastrojony instrument i ma to natychmiastowy rezultat. Po pracy z nią artyści dostrzegają korzystną zmianę w ciele a w szczególności w głosie.

W 2020 roku wspólnie z Bartoszem Kondratem połączyli swoją pasję i doświadczenie tworząc Mokotown Music Academy.

Anna Szatybełko

Wokalistka, trener wokalny, muzykoterapeutka, pedagog, dziennikarka, trener wystąpień publicznych, lektor. Absolwentka studiów na 4 kierunkach, dzięki czemu w multifunkcjonalny sposób łączy doświadczenie zebrane na scenie muzycznej i pracy w telewizji.

Uczestniczka konkursu „Debiuty” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010r.). Występowała w finale Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka w Iławie. Doświadczenie zdobywała na scenach w Polsce i za granicą. W 2021 roku odbyła trasę koncertową w Irlandii w ramach Cork Jazz Festiwal. Koncertowała również w Niemczech, Włoszech i Bułgarii. Absolwentka warsztatów rozrywkowo-jazzowych u włoskiego muzyka Gianni Nepi, kształciła się m.in. w nurtach gospel & r’n’b m.in. u Briana Fentressa, Petera Francisa, Clintona Jordana, Norrisa Garnera.

W 2019 roku reprezentowała Polskę jako juror Międzynarodowego Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży Orfpheus in ltaly” we Włoszech. Współprowadziła tam zajęcia sceniczne dla przedstawicieli 11 krajów Europy i oceniała występy uczestników konkursu. Przez 6 lat pracowała w programie TVP1 „Od przedszkola do Opola”, w którym śpiewała w chórkach. W jednym z pierwszych talent-show dla dzieci w Polsce towarzyszyła na scenie młodym wykonawcom oraz występowała niemal z połową największych polskich gwiazd. Wystąpiła w takich programach telewizyjnych jak: Szansa na sukces, Tak to leciało, Śpiewaj i walcz, X -Factor, Kawa czy herbata i innych. Jako dziennikarka współpracowała m.in. z Telewizją Polsat, Polsat Cafe, TVP, Orange Sport i Grupą Onet.

Laureatka wielu festiwali krajowych i zagranicznych, m.in: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „My XXI Wiek” w Bułgarii, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Magia ltaliana· we Włoszech, Grand Prix „XX Nocy Bardów” w Starogardzie Gdańskim, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Nessebarze w Bułgarii, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Lat 60-tych i 70-tych w Wyszkowie. 

Ukończyła studia na kierunkach Rytmika i muzykoterapia oraz Pedagogika, a także z Socjologii Pracy i Organizacji w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku, Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada certyfikat Professional Vocal Coach z techniki wokalnej MIX, Certyfikat Woodstock Academy we Włoszech z muzyki rozrywkowej oraz międzynarodowy certyfikat trenera młodzieży programu Unii Europejskiej Erasmus+. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.

Jakub Szlązak

Muzyk, multiinstrumentalista, producent, realizator dźwięku. Muzyka towarzyszy mu od kiedy tylko pamięta i bawi się nią, jak tylko potrafi, jednocześnie traktując ją poważnie. Muzyka poza największą pasją, jest dla niego nieodłącznym elementem codzienności, a w dużej mierze również pracą. Jakub stara się zrozumieć muzykę, odkryć w niej to co nieodkryte, przyjemne i doskonałe. Muzyką którą tworzy, chce przekazać innym swoje emocje, wartości i przekonania oraz swoją wrażliwość do muzyki, ale również do życia. 

Przygodę z muzyką zaczął w bardzo młodym wieku, grając na akordeonie. Nie zamierzał jednak poprzestać na dalszym rozwoju i nieustannie zagłębiał się w magiczny świat innych dźwięków. Po dwóch latach nauki w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, zaczął szukać innego instrumentu. 

Stała się nim gitara, dzięki której zaczął odkrywać nowe style muzyczne, poznawał różne historie związane z tworzeniem muzyki, historie międzyludzkie które powstawały dzięki muzyce. Po pewnym czasie takiej nauki, zaczął interesować się również perkusją i to był jego kolejny, ale wciąż nie ostatni, krok w muzyce. Następne instrumenty czyli bas i klawisze przyszły wraz z zapotrzebowaniem nagrywania i tworzenia muzyki.

Jakub pracował z takimi artystami Te-Tris (od 2016 do 2019) , VNM (2018),  PaBorowski (od 2018 do chwili obecnej) LarXx (od 2019 do chwili obecnej).

Szymon Orliński

Młody, ale niezwykle doświadczony warszawski pianista, który w 2017 roku zdobył dyplom ukończenia Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego, oraz w 2022 roku dyplom studiów magisterskich na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod kierunkiem prof. Joanny Ławrynowicz-Just. 

W ciągu swojej edukacji kształcił się pod kierunkiem Radosława Sobczaka, Karola Radziwonowicza oraz Wojciecha Świtały. Jest laureatem i zdobywcą nagród na konkursach międzynarodowych takich jak:

Citta di Barletta (Barletta, Włochy, II nagroda),
• PianoTalents (Mediolan, Włochy, II nagroda),
• Jurica Murai in Memoriam (Varazdin, Chorwacja, I miejsce),
• Euregio Piano Award (Geilenkirchen, Niemcy, wyróżnienie),
• Konkurs Indywidualności Muzycznych (Sierpc, Polska, I nagroda ex aequo),
• występ z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Przemysława Marcyniaka, na którym zaprezentował Koncert C-dur nr 21 KV 467 W. A. Mozarta. 

Aktywnie uczestniczy w różnych projektach muzycznych, musicalu „List z Warszawy” Garry’ego Guthmana, współtworzy z Wojciechem Sojką i Wawrzyńcem Afkiem Trio Con Forza oraz udziela się jako nauczyciel fortepianu i komponuje. Prywatnie pasjonuje się kompozycją, muzyką świata i filozofią, a także hobbystycznie jest członkiem Kapeli Sztajer, zajmującej się promocją miejskiego folkloru.

Posiada 7-o letnie doświadczenie w udzielaniu lekcji na wczesnym i średnim poziomie zaawansowania (od samych początków do walców Chopina). Korzysta z sylabusów i podręczników uznanych w kraju i na świecie. Udziela lekcji w dziedzinie wykonawstwa, aranżacji i podstaw kompozycji. Nawiązuje dobry kontakt zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi.

Michał Gierek

Wszechstronny muzyk i pedagog z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem scenicznym oraz pedagogicznym. Ukończył studia na kierunkach Edukacja Artystyczna w Jazzie i Muzyce Estradowej w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie oraz Instrumentalistyka Jazzowa i Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W trakcie swojej kariery Michał miał okazję współpracować z wieloma uznanymi artystami i instytucjami muzycznymi. Współpracował z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej przy koncercie z Beatą Kozidrak. Odbył cykl koncertów autorskiego duetu Czarnecki&Gierek w Stanach Zjednoczonych, a także występował na kilkunastu koncertach z chórem Nysa Gospel Choir zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego działalność artystyczna obejmuje również liczne gościnne koncerty, recitale, wydarzenia kulturalne i festiwale.

Jako pedagog, Michał specjalizuje się w nauczaniu gry na gitarze, teorii muzyki oraz kształceniu słuchu. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, przygotowując młodzież do występów scenicznych i pracy w studiu nagrań. Jest również doświadczonym dyrygentem chórów gospel, z którymi współpracował zarówno podczas koncertów, jak i nagrań studyjnych.

Michał posiada także doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobywał podczas obozów artystycznych. Prowadził indywidualne i grupowe zajęcia z gitary oraz kształcenia słuchu, opierając się na autorskim programie nauczania. Dbał również o sprawowanie opieki nad grupami młodzieży w wieku od 7 do 18 lat oraz organizował zajęcia integracyjne dla grup liczących nawet do stu osób.

Zapraszamy do nauki pod okiem Michała, który z pewnością zainspiruje i pomoże rozwinąć muzyczne talenty każdego ucznia, a także wprowadzi w świat muzyki pełen pasji i profesjonalizmu.

Michał Gierek